Ebates to serwis oferujący zwrot pieniędzy (ang. cashback) za dokonanie zakupów w wybranych sklepach internetowych. Jakby tego było mało, dzięki rejestracji w serwisie za pomocą tego linku, można dostać dodatkowo bonus powitalny w wysokości $10!
Serwis Ebates oferuje różną wysokość zwrotu za zakupy w bardzo wielu sklepach. Przykładowo na dzień 17 lutego 2017 r. w kilku wybranych sklepach obowiązywały następujące kwoty zwrotów:
- Aliexpress: 3,5%
- Banggood: 3%
- Gearbest: 1%
- Everbuying: 1,5%
- eBay: do 5%
- Amazon: do 25%
UWAGA! Serwis Ebates działa w oparciu o ciasteczka (ang. coockies) i niezbyt dobrze współpracuje z dodatkami blokującymi reklamy np. AdBlock. Najbezpieczniej przed rejestracją w serwisie oraz zawsze przed dokonaniem zakupu wyłączyć tego typu dodatki oraz całość operacji przeprowadzać w trybie prywatnym przeglądarki (ang. incognito). Będziemy mieli wtedy pewność, że ciasteczka są „wyzerowane”.
Jak uzyskać bonus powitalny $10?
Wejdź na stronę Ebates z zaproszeniem ode mnie i załóż konto w serwisie. Możesz to zrobić poprzez powiązanie ze swoim kontem Facebook lub Google albo tworząc zupełnie osobne konto poprzez podanie swojego adresu email.
Bonus zostanie naliczony dopiero w momencie zrobienia zakupów na łączną kwotę co najmniej $25 (niekoniecznie jednorazowo) za pomocą przekierowania z serwisu Ebates. Na spełnienie tego warunku jest 90 dni od założenia konta.
Jak dokonać zakupu ze zwrotem od Ebates?
Po zalogowaniu się na swoje konto Ebates należy wyszukać interesujący nas sklep i przejść do niego za pomocą przycisku „Shop Now”.
Następnie zostajemy przekierowani bezpośrednio na stronę danego sklepu, gdzie po prostu należy dokonać zakupu. Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie, to na stronie Ebates wkrótce (do kilku dni) w sekcji „Cash Back Balance” pojawi się zarejestrowana transakcja wraz z kwotą uzyskanego zwrotu.
Jak wypłacić pieniądze ze zwrotów z Ebates?
Wypłaty uzyskanych zwrotów po zakupach dokonywane są na konto PayPal lub za pomocą czeków. W przypadku polskich obywateli zdecydowanie najkorzystniejsze i najwygodniejsze będzie skorzystanie z opcji wypłaty na konto PayPal. Wypłata uzyskanych środków następuje po uzbieraniu co najmniej $5,01 i jest dokonywana raz na 3 miesiące.
W celu wskazania konta PayPal, na które ma zostać dokonany zwrot, należy wejść do sekcji „Account Settings” i w zakładce „Big Fat Check Settings” uzupełnić wymagane dane.
Czy to na prawdę działa?
W pierwszej chwili może pojawić się pytanie, czemu ktoś miałby oferować zwrot za część zakupów i jaki on ma w tym interes. Pytanie jest jak najbardziej zasadne, ale to jak najbardziej może się wszystkim opłacać i to żadne oszustwo.
W przypadku tego typu serwisów mamy do czynienia z umową trójstronną pomiędzy sklepem, serwisem oferującym zwroty za zakupy i klientem. Sklepy mają wkalkulowane w ceny produktów środki przeznaczone na reklamę w celu pozyskiwania nowych klientów i powrotu starych klientów. Jednym ze sposobów pozyskiwania klientów jest oferowanie zewnętrznym serwisem tego zadania, za co te serwisy otrzymują stosowne wynagrodzenie uzależnione od kwoty wydanej przez klienta. Serwisy te starają się przyciągać klientów poprzez oferowanie im uzyskania zwrotu za dokonane zakupy. Po prostu dzielą się z klientem częścią wynagrodzenia otrzymanego wynagrodzenia od sklepu. Wynagrodzenie to jest uzależnione od danego sklepu, dlatego wysokość procentowego zwrotu za zakupy różni się w poszczególnych sklepach.
Sytuacja taka jak opisana powyżej jest korzystna dla każdej ze stron. Sklep i tak ma przeznaczone środki na reklamę, więc jest zadowolony, że przynosi ona skutki. Serwis pośredniczący w przyciąganiu klientów jest zadowolony, bo swoje zarobi za samo pośrednictwo w pozyskiwaniu klientów. Klient jest natomiast zadowolony, bo odzyska część kwoty z zakupów. Całą zaś „zabawę” finansują z kolei osoby, które dokonują zakupów bez pośrednictwa tego typu serwisów i płacą regularną cenę bez możliwości uzyskania zwrotu za zakupy.
akurat miałem zamawiać smartfona z banggood to dodatkowe $10 jak najbardziej się przyda :D
OdpowiedzUsuńRobiąc zakupy w takich różnych internetowych miejscach to na różne dodatkowe korzyści możemy liczyć, znacznie więcej jest akcji promocyjnych i ogólnie ceny lepsze. A czy jak czekacie na przesyłkę to przydaje się wam tego typu opcja jak https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek/ czyli monitoring przesyłki? Myślę, że dobrze że jest taka funkcja.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńGenialny wpis...
OdpowiedzUsuńNigdy jeszcze nie korzystałem z takiej oferty więc muszę przyznać, że jest ona dla mnie dość nowa. Natomiast w ostatnim czasie bardzo przekonałem się do robienia zakupów z chińskich sklepów i są to produkty naprawdę wysokiej jakości. Nawet jak zamawiałem lampy http://pl.aliexpress.com/category/39/lampy-i-o-wietlenie.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.639f4a2dEE07eA to muszę powiedzieć, że są super wykonane.
OdpowiedzUsuńNajprawdopodobniej nie znam tego systemu i nawet nie bardzo wiem o co w tym wszystkim chodzi. Ja po prostu robię zakupy w sklepie internetowym i to mi pasuje. Tym bardziej, jeżeli jest jeszcze opcja śledzenia przesyłek https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek to wtedy mam już absolutną pewność na jakim etapie jest moje zamówienie.
OdpowiedzUsuńJa raczej z takich rzeczy nigdy nie korzystałem, ale może w przyszłości uda mi się takie coś zrobić. Na ten moment najbardziej podoba mi się fakt używania usługi SMS Premium https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-mobilne/sms-premium-czym-jest-jak-i-kiedy-z-tego-korzystac/ za pomocą której nadal bez problemu można realizować płatności.
OdpowiedzUsuńBardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń